Nagy Sándor Jászai Mari-díjas színművész A szavakon túl... - verses, zenés, humoros összeállítását láthatták, élvezhették a nézők.
Nagy Sándor széles skálájú repertoárból merített: a József Attila versek mellett humoros történetek is elhangzottak. A zeneszámokat színházról, színész óriásokról szóló anekdotákkal kötötte össze. A közönség nem csak végig tapsolta, lelkesen énekelte is az ismert dalokat, amelyek között musical és mai slágerek is szerepeltek. Köszönjük Nagy Sándor remek előadását és kitűnő közönségünk együttműködését!
A Voice & Piano műsorral lép fel Mészáros Tamás és Lőrincz Ádám a Határ Győző Városi Könyvtár Nyár Végi Estike programjában.
Mészáros Tamás és Lőrincz Ádám különleges Voice & Piano-estje kiváló szórakozást nyújt az izgalmas zenei utazásra vágyók számára. Koncertjeiken stílusos eleganciával és fiatalos lendülettel adják elő azon korszakok slágereit, amelyek számukra a legkedvesebbek.
Az est folyamán felcsendülnek többek között Frank Sinatra, Ed Sheeran, Michael Bublé, Bruno Mars, Máté Péter legismertebb dalai, megfűszerezve meghitt hangulatú saját dalokkal, filmzenékkel, interaktív pillanatokkal.
Helyszín: Határ Győző Városi Könyvtár, Gyomaendrőd Fő út 230.
Időpont: 2025. augusztus 28. (csütörtök) 17 óra.
A rendezvényen való részvétel regisztrációhoz és jegyvásárláshoz kötött. Jegyár 2000 Ft/fő. Érdeklődni lehet a 66/218-370-es telefonszámon
A Települési Értéktárban frissítettük a Hősök úti hársfasor érték leírását, néhány korabeli dokumentum fotójával kiegészítve.
Itt olvashatják:
https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYMUSEUM102
Ezzel egyidőben tettük közzé Babos László a Gyomai kettős hársfasor című könyvét, amelyet a hársfák ültetésének 90., Gyomaendrőd várossá válásának 30. évfordulója alkalmából írt.
https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYLIB149919
A Gyomaendrődi Digitális Archívumban minden települési érték leírása megtalálható. Mivel több évvel ezelőtt készültek, a leírásokat frissítjük, kiegészítjük. Most a Magyar autosex tyúkgalamb értékkel tettük ezt. Ez az értékünk kerültbe leghamarabb az települési értéktárba és a Békés Vármegyei Értéktárba is. Itt olvashat az értékről:
https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYMUSEUM317
Álmaikban itthon jártak címmel Vaszkó Sándor és Fehér József írását tettük közzé. A II. világháborús hadifoglyok, málenkij robotra elhurcoltak visszaemlékezései bőséges illusztrációval. Itt olvashatják: https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYMUSEUM1303
A világ legügyetlenebb bűvészének nem sikerült bebizonyítania, hogy milyen ügyetlen. Azt viszont igen, hogy milyen jól ért a gyerekekhez, hiszen teljesen elvarázsolta őket. Vicces és kedves volt, remekül szórakoztunk! Szép Bence volt a vendégünk, nem bántuk meg, hogy együtt bűvészkedtünk vele és egy teltháznyi gyerekkel.
Hevesi Imre volt a főhőse a Buli Imi bácsival programunknak. Igazi bababuli volt, hiszen a babakocsis kisvendégektől kezdve a nagycsoportos ovisokig terjedt a gyerekek kora életkora. Nagyon jó buli volt, hiszen Imi bácsi remekül ért a gyerekekhez, közösen énekeltek, tapsoltak, táncoltak. Köszönjük Hevesi Imrének, hogy jó érzékkel bánik a közönséggel, hogy fergeteges hangulatot teremtett most is. Remekül érzetük magunkat legifjabb közönségünkkel!
Babos László helytörténeti kutató íróval egyeztettünk munkásságának közzétételéről. Babos László sorra jelenteti meg helytörténeti írásait. Nem csak kitalálja a témát, összegyűjti, feldolgozza az anyagot, megírja a történetet, még a könyvkiadásához szükséges anyagiakat is előteremti. Bár vannak segítői, de a munka oroszlánrésze Lacira hárul. Példaértékű, pótolhatatlan jelentőségű tevékenysége, amelyet Gyomaendrődért Elismerő Oklevéllel (Kultúra, művészet kategóriában) ismertek el. Könyvtárunk engedélyt kapott arra, hogy köteteit a Gyomaendrődi Digitális Archívumban közzé tegyük.
Itt olvashatják az ÁFÉSZ történetét:
https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/.../-/record/HGYLIB108079
Útban Segesvár felé címmel írta meg Petőfi Sándor rövid gyomai tartózkodásának történetét, amelyet itt olvashatnak:
https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYLIB186511
A Petőfi Sándor emléktábla története
A Petőfi Sándor gyomai tartózkodását leíró dokumentumok mellett a tábláról készült fotókat és a történetet tettük közzé.
Itt olvashatja, láthatja: https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYMUSEUM1106
Könyvtárunk rendszeresen gondozza, fejleszti és népszerűsíti a Gyomaendrődi Települési Értéktárat. Az utóbbi időben két jelentős méretű anyag feldolgozásra, közzétételre került sor.
A Giricz család rizstermesztése Gyomaendrődön érték az Agrár- és élelmiszergazdaság értékek közé került felvételre. A lassan 60 éve működő családi gazdaság több generáció együttes munkája. A családi vállalkozások nagy hatással vannak egy adott térség gazdasági erősödésére is, ezért fontos szerepet töltenek be egy-egy térség életében is.
Az érték leírását Itt olvashatja:
https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYMUSEUM1295
A Hősök tere érték Az elmúlt évben felvételre került Gyomaendrőd értékei közé a Hősök tere. A tér nagy jelentőséggel bír az itt élők körében, az emlékezet, megemlékezések és ünnepségek rendszeres helyszíne. Ugyanakkor élő, ma is kihasznált kültéri közösségi hely, amely egyik dísze és ikonikus helyszíne Gyomaendrődnek. A Hősök tere érték mellett az Agrárproletár emlékmű, a II. világháborús emlékmű, (korábban már felvételre került az I. világháborús Hősök emlékműve), az országzászló, az 1956-os kopjafa és az Üldözött gazdák emlékműve bemutatása is megtalálható a Gyomaendrődi Digitális Archívumban. A tér leírását itt találja:
https://opac3.hgy-museum.monguz.hu/hu/record/-/record/HGYMUSEUM1198
2024 őszén harmadik alkalommal hirdettük meg az „A mi olvasás kihívásunk” programunkat azzal a céllal, hogy az osztályokat és tanulókat arra biztassunk, hogy több könyvet kölcsönözzenek. Május végén mind az egyéni, mind a csoportos versenyt lezártuk, begyűjtöttük a pecsétgyűjtő füzeteket.
Az osztályok versenyét a tavalyi győztes közösség, a Kis Bálint Általános Iskola 4. b osztálya nyerte. Köszönjük osztályfőnöküknek, Benéné Rojik Gabika néninek, hogy idén is aktívan közreműködött programunk megvalósításában, hiszen az elmúlt tanévben is az Ő osztálya kölcsönzött legtöbbször.
Az egyéni versenynél közel 89 fő juttatta vissza hozzánk a pecsétgyűjtő füzetkéjét, akik közül a legtöbbet kölcsönző és olvasó gyerekek oklevelet és ajándékot vehetnek át könyvtárunkban.
A nyeremények a könyvtárban vehetők át 2025. június 27-ig.
A nyertesek névsorát itt olvashatja.
A lap tartalmából:
Gyomaendrődi fiatalok sportsikerei
Polgármester tájékoztató
Beiskolázási támogatás
Gimnáziumi ösztöndíj
Háziorvosi körzetek helyettesítése
2025-ben az év gyógynövénye a páfrányfenyő (Ginkgo biloba) lett. Ez a Kelet-Ázsiából származó növény a világ legősibb fafaja. A Magyar Gyógyszertudományi Társaság Gyógynövény Szakosztálya 2013-óta szeretné a gyógynövények felhasználási lehetőségeit a figyelem középpontjába állítani, és az év gyógynövényének növénytani jellegzetességeit széles körben ismertté tenni. Erről a különleges fajról bővebben itt olvashatnak. (kép forrása)
Június 3. |
|
Június 5. |
|
Június 8. |
|
Június 15. |
|
Június 16. |
|
Június 18. |
|
Június 21. |
|
Június 25. |
|
Június 29. |
1. oldal / 83