A+ A A-

 
HGyVK logó HGyVK logó
 

Postacím:

5500 Gyomaendrőd,
Fő út 230.

Nyitvatartásunk:

részletek itt!

Telefon / Fax:

+36-66/218-370

A nyárba szinte minden belefér – gasztronómia, klasszikus szépirodalom, könnyed, szórakoztató könyvek, hátborzongató olvasmányok, izgalmak, összetört szívek, reménytelen vagy épp reményteljes szerelmi történetek. Augusztusban ismét sok újdonsággal várjuk olvasóinkat.

Grilldesszertek könyvborítóFarkasinszki Ildikó - aki jogászból lett cukrász, a Grill-ázs Cake House megálmodója - többször volt már a Határ Győző Városi Könyvtár vendége. Szeptember 3-án első kötetes szerzőként mutatkozik be könyvtárunkban, hiszen megjelent a Grilldesszertek című nagyon szép könyve. A különleges szakácskönyv egy izgalmas gasztronómiai utazásra invitálja az olvasót: klasszikus kelt tészták, csokis finomságok, torták és kovászos kenyér készül el a grillen, legyen az faszenes, gázos vagy kerámiasütő. A grillben készülő desszertek a sütemények és a szabadtéri sütés új korszakát hozzák el.

Padmaly című könyv borítójaA magyar történelem közel száz évét kísérhetjük végig Spiró György új nagyregényében. Titkos főszereplője Táncsics Mihály felesége, Seidl Teréz, aki hosszú élete során szemtanúja lehetett a magyar reformkor és a századforduló közötti időszaknak. Ezen időszakról igen sarkos véleménye volt férjének, az újságíró és örök forradalmár Táncsicsnak, aki ezt nem is rejtette véka alá, emiatt hol börtönben ült, hol saját háza alatt volt kénytelen bujkálni évekig egy kivájt üregben. Ennek a rejtekhelynek régi magyar elnevezése a padmaly.

Jöjjenek, keresgéljenek, válogassanak kedvükre az önöknek tetsző könyvek közül!

A gyermekeknek szánt ajánlónkat itt olvashatják.

Augusztusi új könyveink:

fnkiem1

fnkiem1

fnkiem1

fnkiem1

Új könyveink hozzáférhetőségéről online katalógusunkban is informálódhatnak.

 

 

× Popup Image